Uroczystym wernisażem oficjalnie otwarta została nowa wystawa w Galerii Sportu Bydgoskiego pt. "Sportowa Bydgoszcz".

Najnowsza wystawa dotyczy najważniejszych wydarzeń sportowych, które na przestrzeni lat rozegrano w Bydgoszczy. Wśród zaprezentowanych imprez znalazły się m.in. wioślarskie mistrzostwa Europy w 1929 roku, mistrzostwa świata w siatkówce w 2014, zawody lekkoatletyczne, żużlowe, czy tegoroczne mistrzostwa Europy w piłce nożnej do lat 21. 

Na wystawie można zobaczyć przede wszystkim mnóstwo zdjęć i eksponatów związanych z imprezami. Do najciekawszych należą: motocykl żużlowy, kevlar (strój żużlowca) należący do Tomasza Golloba, strój kartingowca, pamiątkowe piłki i koszulki z imprez rozgrywanych w mieście, w tym chociażby koszulka siatkarki Agaty Mróz, czy rękawice bokserskie Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka.

Wystawę otworzył oficjalnie Marek Wiśniewski, Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy. - Jest mi niezmiernie miło otworzyć tę wystawę. Przede wszystkim dlatego, że początku istnienia Galerii Miasto Bydgoszcz wspiera ją coroczną dotacją, ale także dlatego, że większość pokazanych imprez współorganizowaliśmy także i my. To ważne, że taka wystawa powstała w naszym mieście. Mam nadzieję, że będzie licznie odwiedzana przez bydgoszczan, których serdecznie zachęcam do odwiedzania Galerii. - powiedział.

Wystawę "Sportowa Bydgoszcz" można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.
Partnerzy

 
 


Galeria Sportu Bydgoskiego
85-915 Bydgoszcz
ul. Gdańska 163
biuro@galeria-sportu.pl
 
Michał Jarocha
(052) 588 08 39
500-419-836